Jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych?
Usługi

Jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych?

Paczki do USA można dzisiaj wysyłać korzystając nie tylko z usług poczty polskiej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wysłanie paczki do USA za pośrednictwem firmy kurierskiej. Dzięki temu paczka albo list dotrze do USA naprawdę szybko w nienaruszonym stanie.

Jak zamówić kuriera do USA?

Osoby, które chcą, aby ich przesyłka do USA dotarła naprawdę szybko, mogą ją nadać nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Największe firmy kurierskie świadczą bowiem usługę od drzwi do drzwi. Oznacza to, że kurier do USA odbierze paczkę od nadawcy i dostarczy ją do adresata.

Kurier do USA to najszybszy sposób dostarczania przesyłek do Stanów Zjednoczonych. Od chwili, gdy przesyłka do USA zostanie odebrana przez kuriera do dostarczenia jej do adresata może upłynąć zaledwie czterdzieści osiem godzin. Kuriera można zamówić za pośrednictwem strony internetowej firmy kurierskiej w tym samym dniu albo dzień wcześniej.

Co można wysyłać w paczce do USA?

Przesyłka do USA podlega przepisom celnym. Istotne jest także to, że jest lista rzeczy, które wysyłka do USA nie może zawierać. Zabronione jest między innymi wysyłanie papierosów, perfum, narkotyków, słodyczy, broni, lekarstw, biżuterii.

Ile kosztuje wysyłka do USA? Zależy to zarówno od cennika, który obowiązuje w danej firmie kurierskiej, jak i od wagi przesyłki. Mimo że wysyłka do USA jest droższa niż krajowe przesyłki, to na wysłanie paczki do USA może sobie pozwolić większość osób. Wysyłka za pośrednictwem firmy kurierskiej naprawdę wiele nie kosztuje.