Jak efektowne zarządzać pracownikami
Dla firm

Jak efektowne zarządzać pracownikami

Kapitał ludzki wywiera niezwykle istotny wpływ na rozwój firmy. Jej sukces zależy w dużej mierze od tego, jak traktowani są w niej pracownicy oraz od tego, czy dobrze się w niej czują. Zarządzanie ludźmi wymaga więc stosowania bardzo różnych rozwiązań.

Co sprawdza się w zarządzaniu ludźmi?

Każda firma powinna mieć opracowany system motywacyjny pracowników. Jego opracowanie to doskonały sposób na znalezienie i zatrzymanie w firmie wysoko wykwalifikowanych pracowników. System motywacyjny pracowników może opierać się zarówno na korzyściach finansowych, jak i pozapłacowych bonusach. 

Finansowa motywacja to między innymi premie i nagrody. Benefitem pozapłacowym może być kurs języka, dodatkowe ubezpieczenie, karnet na siłownię. System motywacyjny zwiększa efektowność pracy i sprawia, że pracownicy czują się doceniani przez pracodawcę. Efektowność pracy można też zwiększyć stosując nowoczesne technologie. Dzięki nim zarządzanie ludźmi może być jeszcze bardziej skuteczne, a ich praca bardziej efektowna.

Jak zwiększyć efektywność pracy?

Kompleksowe wspieranie każdego pracownika to doskonały sposób, aby zwiększyć efektowność pracy. Wystarczy w miejscu pracy zamontować czujniki GPS, aby skutecznie poznać potrzeby poszczególnych pracowników. Motywacja pracownika dzięki tej wiedzy może być naprawdę skuteczna. Jednocześnie motywacja pracownika jest jednym z kluczy do sukcesu każdej firmy. Skuteczna motywacja pracownika może zostać oparta na systemie łączącym grywalizację i benefity.