Jak wysłać przesyłkę do Stanów Zjednoczonych?
Usługi

Jak wysłać przesyłkę do Stanów Zjednoczonych?

Wiele osób wyemigrowało z Polski do Stanów Zjednoczonych. Rodziny tych osób z różnych okazji wysyłają im zarówno paczki, jak i listy. Paczki do USA wysyłają oczywiście także firmy czy sklepy online. Dzisiaj paczki do USA można wysłać naprawdę bardzo korzystnie. Wystarczy tylko wybrać dobrą firmę kurierską.

Jak wysyłać paczki do USA?

Aby nadać paczki do USA firmą kurierską nie trzeba nawet wychodzi z domu. Przesyłka do USA może zostać nadana za pośrednictwem strony internetowej firmy kurierskiej. Nadaną paczkę od nadawcy odbierze kurier do USA.

Warto jednak pamiętać o tym, że przesyłka do USA nie może zawierać pewnych przedmiotów. Przesyłka do USA nie może zawierać między innymi papierosów, perfum, biżuterii, artykułów spożywczych, leków. Zamawiając odbiór przesyłki z domu, trzeba się liczyć z tym, że kurier do USA zechce sprawdzić, czy w paczce nie ma rzeczy, których nie można wysyłać.

Ile kosztuje wysyłka paczki do USA?

To, ile będzie kosztowała wysyłka do USA zależy od wielu czynników. Zależy to między innymi od cennika wybranej firmy kurierskiej. Cena zależy też od wielkości przesyłki, jej wagi i gabarytów. Na koszt wysłania paczki do Stanów Zjednoczonych wpływa tez miejsce, do którego przesyłka ma trafić. Wysyłka do USA odbywa się samolotami.

Wysyłka do USA ekspresowa dociera do adresata w ciągu dwudziestu czterech godzin licząc od momentu, gdy została odebrana z sortowni. Kurier do USA dostarcza ją pod wskazany adres. Aktualny status przesyłki klienci mogą śledzić za pomocą przeglądarki, którą udostępnia firma kurierska.