Skuteczne leczenie niepłodności
Zdrowie

Skuteczne leczenie niepłodności

Leczenie niepłodności to jedyne rozwiązanie dla wielu kobiet, które z różnych powodów nie mogą zajść w ciąże. Aby jednak mieć pewność, że całościowe leczenie przebiega właściwie i jest bezpieczne dla zdrowia, może je przeprowadzić jedynie klinika leczenia niepłodności w Warszawie.

Ustalenie powodów bezpłodności

W leczeniu niepłodności bardzo ważne jest przeprowadzenie pełnego badania i prawidłowe ustalenie przyczyny niepłodności. Może to zrobić jedynie klinika leczenia niepłodności. Bardzo często istnieje kilka przyczyn niepłodności. Istnieją też indywidualne cechy, które wpływają na płodność małżeństwa. Nie powinniśmy zapominać, że wraz z wiekiem maleje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i narodziny zdrowego dziecka. Dlatego, jeśli klinika leczenia niepłodności prowadzi nieskuteczne leczenie przez jeden rok, to konieczna jest zmiana taktyki medycznej. Obecny stan nauki i istniejące obecnie metody nie zawsze pozwalają nam natychmiast ujawnić wszystkie cechy rozwoju i kombinacji patologii u konkretnego pacjenta. W praktyce czasami trzeba przeprowadzić próbny cykl leczenia, zgodnie z którym wyjaśniono diagnozę i podjęto decyzję o zmianie metody leczenia.

Metody leczenia niepłodności w klinice

Niekiedy klinika leczenia niepłodności może nam zaproponować leczenie hormonalne. Jeśli nie można ustalić przyczyny braku owulacji lub jeśli leczenie choroby podstawowej nie przywróci pełnej owulacji, ginekolodzy stosują terapię stymulującą. Stymulacja owulacji z reguły odbywa się za pomocą leków hormonalnych i wymaga obowiązkowego monitorowania za pomocą ultradźwięków.