O perfumach słów kilka
Uroda

O perfumach słów kilka

Perfumy to jedne z częściej używanych kosmetyków. Przynajmniej jeden flakonik ma w swojej łazience każda kobieta. Wiele pań chętnie kupuje oryginalne kosmetyki tego rodzaju, wiedząc, że będą one charakteryzowały się zdecydowanie większą trwałością. Oferuje je między innymi dobra perfumeria internetowa. Czym są perfumy? Czym się charakteryzują?

Czym są perfumy?

Perfumy to pojęcie, które często używane jest bez nas nieprawidłowo. Trzeba pamiętać, że woda perfumowana tak naprawdę nie powinna być określana mianem perfum. Prawdziwe perfumy charakteryzują się największą koncentracją składników zapachowych. To właśnie z tego powodu pachną tak intensywnie, a ich zapach utrzymuje się tak długo.

Jak zbudowane są perfumy?

Perfumy zawsze skomponowane są według określonej zasady. Wyróżnia się w nich tak zwaną nutę:

  • głowy;
  • serca;
  • bazy.

Kiedy pierwszy raz wąchamy perfumy, czujemy nutę głowy. To właśnie na jej podstawie podejmuje decyzję, czy kupić perfumy. Nuta serca dochodzi do głosu po około dziesięciu minutach. Nuta bazy pojawia się po około dwudziestu minutach. To ona najsilniej wpływa na to, jak ostatecznie pachną perfumy.

Gdzie kupić oryginalne kosmetyki?

Jeśli interesują nas oryginalne kosmetyki, dobrym wyborem okazuje się być perfumeria internetowa. Sklep z perfumami online proponuje wyłącznie perfumy najlepszych marek. Perfumeria internetowa ma oczywiście dużo więcej zalet. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się dlaczego perfumy online to naprawdę dobry wybór, zachęcamy do lektury naszego innego artykułu.