Jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji brody?
Uroda

Jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji brody?

Zapuszczenie zarostu, który będzie się elegancko prezentował, nie jest czymś łatwym. Wystarczy odwiedzić barber shop i spojrzeć na dostępne w nim produkty, aby przekonać się, że akcesoria do golenia nie ograniczają się tylko do jednorazówek ze supermarketu, a kosmetyki dla mężczyzn to coś więcej niż jeden krem nawilżający do całej twarzy.

Przyszło nam żyć w XXI wieku, kiedy panowie coraz więcej uwagi poświęcają swojemu wyglądowi i zaczynają o niego dbać. Między czym mogą zatem oni wybierać, chcąc zapuścić okazały zarost?

Kosmetyki oczyszczające – od nich trzeba zacząć 

Wysoka higiena osobista zawsze owocuje zdrowym wyglądem, tak samo jest w przypadku brody. Barber shop online w tej kategorii poleca różnego rodzaju szampony, żele, mydła i pianki. Pozwalają one oczyścić zarost, który podczas dnia narażony jest na zabrudzenia różnego typu (kurz, okruchy, sebum itd.). Używa się ich zazwyczaj trzy-cztery razy w tygodniu – podobnie jak w przypadku standardowego mycia włosów.   

Odżywki na brodę – warto zainwestować w ten produkt 

Pewnie już zauważyłeś, że włosy na Twojej brodzie są znacznie twardsze niż te na głowie. Dlatego też każdy barber shop w swojej ofercie ma różnego rodzaju odżywki, które stosuje się po myciu brody. Te kosmetyki dla mężczyzn pozwolą zapanować nad sterczącymi włoskami i pomogą je w znacznym stopniu okiełznać. 

Nawilżenie – potrzebne brodzie jak i skórze 

Kosmetyki dla mężczyzn to również nic innego jak olejki i kremy, które poleca każdy profesjonalny barber shop. Specyfiki te nasycone są różnymi składnikami odżywczymi, dzięki którym można mieć pewność, że zarost będzie o wiele gęstszy oraz zdrowszy, a znajdująca się pod nim skóra w pełni nawilżona.