Zastosowanie szklanych daszków
Budowa i remont

Zastosowanie szklanych daszków

Daszki szklane mają zastosowanie jako osłona nad wejściem do biura, domu czy nawet jako osłona parkingowa. Daszki szklane Poznań można wykorzystywać praktycznie wszędzie.

Rodzaje szklanych daszków

Decydując się na daszki szklane nad wejściem, bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał do jego produkcji. Główną zaletą poliwęglanu jest lekkość, atrakcyjny wygląd i niska cena. Mimo to najczęściej stosowane jest szkło. Wynika to z faktu, że wyroby szklane mają wysoką wytrzymałość i inne ważne zalety. Jeśli zdecydujesz się daszki szklane na wymiar, powinieneś wybrać produkty tylko od zaufanych producentów, gdzie do produkcji stosuje się tylko przetestowane szkło hartowane.

Zalety jakie posiadają daszki szklane

Daszki nie tylko spełniają swoją bezpośrednią funkcję – chronią przednie drzwi przed deszczem – deszczem, śniegiem, gradem, ale są również efektowną dekoracją, która nadaje budynkowi niepowtarzalny wygląd. Ostatnio szklane daszki nad wejściami stają się coraz bardziej popularne i nie jest to zaskakujące, ponieważ wyglądają bardzo stylowo i harmonijnie.

Niektórzy podziwiają wygląd takich daszków, ale nie mają odwagi instalować ich na swoim budynku, obawiając się małej wytrzymałości szkła. Czas obalić ten mit: do takich konstrukcji stosuje się wyłącznie szkło hartowane, które w procesie przetwarzania uzyskało odporność na uszkodzenia i jest znane ze swojej wytrzymałości. Nawiasem mówiąc, szkło może być nie tylko przezroczyste, ale także całkowicie nieprzezroczyste lub mieć niezbędny odcień. W pełni przezroczyste daszki wyglądają bardziej nowocześnie, ale matowe chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Obecnie najczęściej szkło montowane jest na konsolach – listwach ze stali nierdzewnej. Cała konstrukcja jest utrzymywana na ścianie za pomocą kabli – bardzo bezpieczne dopasowanie.