Dziecko w samochodzie
Dziecko

Wybieramy wózek dla dziecka

Szeroki wybór wózków dla dzieci wcale nie ułatwia podjęcia decyzji rodzicom. Wybór wózka 2w1 dla dziecka to jedna z opcji, która cieszy się dość dużą popularnością. Wybór wózka 2 w 1 dla dziecka nie jest jednak prosty z uwagi na różnorodność modeli. Na co więc zwrócić uwagę, aby wybór wózka 2 w 1 nie okazał się złą decyzją?

Wózki dla dzieci: te elementy są bardzo ważne

Spełniające więcej niż jedną funkcję wózki dla dzieci powinny spełniać kilka wymogów. Wybierając wózek warto przyjrzeć się jego kółkom. Dobrze sprawdzają się te, które mają duże kółka. Warto też pamiętać, że szybkie i proste włożenie gondoli na stelaż to rozwiązanie, z którego na pewno rodzice będą zadowoleni. Wózki dla dzieci powinny zapewniać dziecku bezpieczeństwo, manewrowanie nimi powinno być bardzo proste. W kwestii czy wózki d dzieci powinny mieć koła skrętne czy też nie, zdania rodziców są podzielone. Więcej na temat wózków i fotelików samochodowych dla dzieci można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Wózek w roli fotelika samochodowego”.

Fotelik samochodowy: co jest w nim najważniejsze?

W czasie podróży samochodowej bezpieczeństwo dziecka zależy przede wszystkim od tego, czy podróżuje ono w foteliku. Dzisiaj z uwagi na obowiązujące przepisy w zdecydowanej większości rodzice przewożą dzieci w fotelikach. Pierwsze foteliki dla dzieci rodzice kupują jeszcze przed lub zaraz po narodzinach dziecka. Są to foteliki dla dzieci z grupy 0 przeznaczone dla niemowląt. Foteliki dla dzieci z następnej grupy 0+ rodzice kupują około 12. miesiąca życia dziecka.