Własny biznes a wiadomości email
Dla firm

Własny biznes a wiadomości email

W dobie technologii i cyfryzacji ogromne znaczenie ma poczta email oraz sposób jej dostarczenia do klienta. Jeżeli posiadasz własny biznes, doskonale wiesz jak ważne jest, aby twój email z ofertą trafił w odpowiednim momencie do klienta, aby nie zaginął w skrzynce ze spamem, a co najważniejsze, aby zainteresował klienta jako ważna wiadomość. Nie tylko w przypadku Black Friday oraz innych dniach promocji należy zadbać o odpowiednio skonstruowany mail, ale również o jego dostarczenie na czas. Najczęstszym błędem, jaki pojawia się z wysyłkami wiadomości e-mail właśnie w Black Friday, jest infrastruktura serwerowa oraz znaczne opóźnienia w dostarczaniu wiadomości do klientów.

Poczta mailowa blokowana przez ogrom wiadomości marketingowych

Jak wiadomo Black Friday jest tylko raz w roku, w tym dniu rozsyłany jest ogrom wiadomości mail do klientów, a jeżeli nie zadbamy o odpowiednią wysyłkę, poczta mail nie dotrze na czas. Wysyłka e-maili o konkretnej godzinie często zapycha infrastruktury serwerową, dlatego korzystniejszym rozwiązaniem jest wystartowanie z wysyłką 15 minut wcześniej. W takiej sytuacji nie dopuścimy do tak zwanego zadławienia serwera odbiorczego, a także mamy większą pewność, że nasza wiadomość nie trafi do skrzynki ze spamem.

Poczta mail powinna trafić do odpowiedniej grupy odbiorców  

Kolejnym błędem popełnianym przez biznesmenów, jest zbyt duża grupa odbiorców na konkretny produkt. Nawet jeżeli wydaje nam się, że mail powinien dotrzeć do pełnej bazy naszych odbiorców, jest to jak najbardziej mylne rozwiązanie, lepiej postawić na mniejszą grupę odbiorców, która będzie bardziej dopasowana do sprzedawanych przez nas produktów. Kolejnym narzędziem dla osób prowadzących własny biznes jest cloud mail, to dzięki niemu można w łatwy i szybki sposób zarządzać odpowiednią grupę wiadomości mail.