Scania większa niż zwykle
Motoryzacja

Scania większa niż zwykle

Pojazdy Scania są znane na całym świecie z solidności, jakości i tego, że nie tracą swoich właściwości mimo użytkowania. Części do ciężarówek Scania są powszechnie dostępne, zwłaszcza jeśli chodzi o oryginalne części Scania. Szczególnie chętnie spedytorzy wybierają pojazdy Scania z dwoma przyczepami.

Mniejsze zużycie paliwa

Dzięki dwóm przyczepom pełnej długości Scania zmniejsza zużycie paliwa nawet o 30 procent przy równoważnej redukcji szkodliwych emisji dwutlenku węgla. Na wniosek Scanii szwedzka agencja transportowa wydała zezwolenie na prowadzenie platform o całkowitej długości 31,5 metra między Södertälje a Helsingborg w Szwecji. Laboratorium Transportowe Scania od sześciu lat prowadzi badania na drodze, transportując własne materiały firmy w realistycznych warunkach operacyjnych między zakładami produkcyjnymi Scania w Södertälje w Szwecji i Zwolle w Holandii. Laboratorium Transportu było już w stanie wykazać zmniejszenie o połowę emisji CO2 na tonokilometr w latach 2008-2012 dzięki sprawnym kierowcom, zoptymalizowanym pojazdom i niższej średniej prędkości. Podjęto kolejny krok, aby pokazać, w jaki sposób ciężkie pojazdy dzięki nowym sposobom myślenia mogą radykalnie ograniczyć emisje do klimatu do 20 gramów na tonokilometr.

Utrzymano szybkość transportu

Usługi w zakresie transportu długodystansowego wykonywane przez takie pojazdy nie spowodują żadnych zakłóceń w ruchu drogowym, a te z łatwością są w stanie utrzymać prawne ograniczenie prędkości do 80 km/h. Tym samym wydłużenie pojazdów, w żaden sposób nie wpłynie na ich właściwości w sensie prędkości dostawy.