Rodzaje zgrzewarek do folii
Przemysł

Rodzaje zgrzewarek do folii

Jedną z metod łączenia różnych komponentów jest zgrzewanie. Wykorzystuje się tę metodą między innymi do produkcji różnego rodzaju opakowań z tworzyw sztucznych. Tworzywa sztuczne oraz folie to materiały, które wyróżniają się wysokimi właściwościami termoplastycznymi. Zgrzewanie bardzo chętnie wykorzystuje się do łączenie folii. Stąd zgrzewarki do folii należą do bardzo popularnych urządzeń.

Jakie zgrzewarki można kupić?

Zakładów produkcyjnych, w których mają zastosowanie zgrzewarki do folii jest obecnie bardzo dużo. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zgrzewarek. Na polskim rynku dostępne są więc zgrzewarki do folii:

  • ramieniowe;
  • szczękowe;
  • stołowe. 

Opakowania – różnej wielkości woreczki, które powstają metodą zgrzewania powinny być trwałe. Podejmując decyzję o zakupie zgrzewarki warto stawiać na markowe zgrzewarki do folii. Markowe zgrzewarki do folii to urządzenia, które są bezawaryjne i bardzo wydajne, a do tego umożliwiają powstanie wyjątkowo  mocnego połączenia.

Jakie materiały można łączyć?

Markowe zgrzewarki do folii umożliwiają łączenie nie tylko folii. Markowe zgrzewarki do folii mogą służyć do zgrzewania także celofanu, folii aluminiowej, polietylenu, polipropylenu. Sprawdzają się także do produkcji papierowych kartonów, które od wewnątrz pokryte zostały jednym z tych tworzyw. Tego typu opakowania produkuje się zgrzewarkami ciągłymi. Zgrzewarki szczękowe wykorzystuje się do produkcji ciężkich worków. Więcej o zgrzewarkach do folii osoby zainteresowane mogą przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.