Opony samochodowe na lato
Motoryzacja

Opony samochodowe na lato

Z roku na rok widać, że Polacy są coraz bardziej świadomi tego jak bardzo ważny będzie stan techniczny ich samochodu. Dlatego zwracają uwagę na elementy eksploatacyjne w autach, które systematycznie ulegają zniszczeniu i wymagają wymiany. Wśród tych elementów znajdują się oczywiście opony, których stan techniczny powinien być jak najlepszy. Jeśli zwrócimy uwagę na opony letnie czy zimowe to zauważymy różnice w ich budowie oraz właściwościach, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że nadal większość naszych rodaków stawia na używanie w ciągu roku dwóch kompletów opon.

Odpowiednia twardość, dobry bieżnik

Jeśli chcemy kupić opony letnie powinniśmy zwrócić uwagę na różne dostępne na rynku propozycje. Opona letnia ma nieco twardszą charakterystykę niż opona zimowa. Dodatkowo w niskiej temperaturze opony letnie stają się jeszcze bardziej twarde więc nie nadają się na jazdę po śliskiej nawierzchni, nie zagwarantują należytej przyczepności. Opona letnia będzie miała również mniejszą ilość nacięć niż zimowa, gwarantować ma przede wszystkim dobre odprowadzenie wody.

Nie oszczędzamy na oponach letnich

Jeśli komuś będzie zależeć na bezpiecznej i komfortowej jeździe powinien pamiętać, że opony są pierwszym elementem, który ma bezpośredni kontakt z nawierzchnią. Między innymi dlatego nie ma sensu na oponach oszczędzać. Trzeba decydować się na dobrej jakości gumy, które jednocześnie charakteryzować się będą również dobrą wytrzymałością i można będzie oczekiwać, że przez wiele kilometrów będą również świetnie służyć.