Odkryj zalety paneli tapicerowanych
Dom i ogród

Odkryj zalety paneli tapicerowanych

Przyglądając się propozycjom przygotowanym przez osoby zawodowo związane z aranżacją wnętrz, bez trudu dostrzeżemy, że coraz częściej mamy do czynienia z panelami tapicerowanymi. Początkowo kontakt z nimi może być pełen nieufności, nie mija jednak wiele czasu, a przestajemy mieć wątpliwości, co do tego, że mamy do czynienia z propozycjami, które są strzałem w dziesiątkę.

Charakterystyka paneli tapicerowanych

Panele tapicerowane ścienne mają dość prostą budowę. Są przyciętymi płytami wiórowymi na całej długości obłożonymi miękką gąbką lub pianką wykonaną z poliuretanu. Ich grubość sięga od dwóch do nawet sześciu centymetrów. Pianka lub gąbka nie są materiałami estetycznymi, panele ścienne tapicerowane są więc powleczone tkaninowym obiciem.

Osoby zainteresowane ich zakupem same decydują, na jaki kształt paneli chcą postawić. Tylko od nich zależy też wielkość i wzornictwo paneli. Panele tapicerowane na ścianę charakteryzuje różnorodność wzornictwa, dopasowanie tapicerki do aranżacji konkretnego pomieszczenia nie powinno być więc trudnym zadaniem.

Ile kosztują panele ścienne tapicerowane?

Przyglądając się ofercie rynkowej z pewnością bez trudu dostrzeżemy, że panele tapicerowane można podzielić na co najmniej kilka rodzajów. Największą popularnością cieszą się modele płaskie i wypukłe. Wielu zwolenników mają jednak również panele akustyczne chroniące swoich właścicieli przed hałasami z zewnątrz i zza ściany. To właśnie rodzaj paneli tapicerowanych warunkuje cenę, jaką mogą osiągać ich kolejne egzemplarze. Warto zwrócić jednak uwagę również na to, że różnice cenowe są uzależnione od tego, jaka tkanina obiciowa zostanie wykorzystana w konkretnym przypadku. Za najdroższe uchodzą panele akustyczne.