Kilka faktów o opiece endokrynologicznej
Zdrowie

Kilka faktów o opiece endokrynologicznej

Konsultacja u endokrynologa okazuje się być niezbędna w przypadku coraz większej liczby osób. Najczęściej diagnozowanymi chorobami są te dotyczące tarczycy. Endokrynologia Poznań to dziedzina medycyny rozwijana obecnie niezwykle intensywnie. Poznajmy bliżej kilka faktów dotyczących opieki endokrynologicznej.

Kiedy konsultacja endokrynologiczna jest niezbędna?

Opieka endokrynologiczna Poznań której może być miejscem niezbędna jest wówczas, gdy zauważymy u siebie objawy świadczące o nieprawidłowym poziomie hormonów. Zalicza się do nich między innymi zmianę wagi ciała, która pojawia się bez zmiany nawyków żywieniowych, nadmierne owłosienie pojawiające się w miejscach, w których nie powinno go być, drażliwość i nerwowość pojawiające się bez powodu. To jedynie niewielka część objawów, które powinny nas skłonić do konsultacji z endokrynologiem.

Jakie badania może zlecić specjalista endokrynolog?

Wszystko zależy oczywiście od występujących u nas objawów. Podstawą jest morfologia krwi, którą na ogół wykonaliśmy już na polecenie lekarza rodzinnego. Endokrynolog zleca określenie poziomu hormonów we krwi, wybierając te pasujące do występujących u pacjenta objawów. W przypadku podejrzenia choroby tarczycy niezbędne może okazać się również wykonanie USG tego gruczołu. Jeśli lekarz będzie podejrzewał nadczynność przytarczyc, zleci badanie poziomu witaminy D3.

Wszystkich, których dotyczy opieka endokrynologiczna Poznań której może być miejscem, odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym również poruszamy zagadnienia związane z opieką endokrynologa.