Jak wybrać dobre tapicerowane panele na ścianę?
Dom i ogród

Jak wybrać dobre tapicerowane panele na ścianę?

Panele tapicerowane ścienne to stosunkowo nowe rozwiązanie aranżacyjne. Ich rosnąca popularność sprawia, że budzą duże zainteresowanie. Co więcej, nawet osoby początkowo podchodzące do nich z pewnym sceptycyzmem, szybko dochodzą do wniosku, że mowa tu o rozwiązaniach, które nie mają sobie równych. Najczęściej spotykamy je w sypialni, gdzie goszczą nad łóżkiem. Duży wybór, w jakim oferowane są panele ścienne tapicerowane sprawia jednak, że można dziś spotkać je również w pokoju dziecięcym, a nawet w salonie.

Zalety tapicerowanych paneli

Panele tapicerowane na ścianę to jedno z tych rozwiązań, które szybko rzucają się w oczy. Są miękkie i przytulne, nic więc dziwnego, że ich funkcja dekoracyjna i praktyczna idą ze sobą w parze. Osoby, które zastanawiają się nad zainwestowaniem w nie, zwykle podkreślają, że przekonał je ich niebanalny wygląd. Panele tapicerowane dodają murom pomieszczenia oryginalności. Są też przykładem rozwiązania wyjątkowo eleganckiego.

Dziś możemy liczyć nie tylko na ich zróżnicowaną kolorystykę, ale i na wielość wzorów i kształtów. Bez trudu dopasujemy je więc do konkretnego wnętrza. Tylko od nas zależy też to, z jakiego materiału będą wykonane. Przeważnie panele tapicerowane kojarzą się z welurem, w sprzedaży można jednak znaleźć również szereg mniej oczywistych rozwiązań, w tym panele skóropodobne.

Na co zwracać uwagę wybierając panele?

Atrakcyjny wygląd paneli tapicerowanych pozwala sądzić, że każdy dokonany wybór będzie jednakowo udany. Nie jest to jednak oczywiste. Sięgając po nie pamiętajmy o tym, że powinny korespondować z innymi elementami wnętrza, do którego trafią. Panele rzucają się w oczy, widoczne będą więc również ewentualne popełnione przez nas błędy.