Dlaczego pozycjonowanie stron jest ważne?
Usługi

Dlaczego pozycjonowanie stron jest ważne?

Każdego dnia popularną wyszukiwarkę Google uruchamia miliony internautów w naszym kraju. W sieci robimy dzisiaj zakupy, zawieramy nowe znajomości i podtrzymujemy stare, szukamy informacji ze świata polityki, ale też o różnego rodzaju produktach, usługach, wydarzeniach sportowych.

Strony w internecie mają dzisiaj niemal wszyscy. Nie wszystkie z nich są jednak doskonale dla internautów widoczne. Świadczy to o tym, że ich właściciele zaniedbali proces pozycjonowania.

Pozycjonowanie: poprawiamy widoczność strony

Prawie sto procent internautów korzysta tylko ze stron, których adresy ukazują się na pierwszej stronie wyszukiwarki. Witryny, które wyświetlane są na dalszych stronach wyszukiwarki nie wzbudzają praktycznie żadnego zainteresowania. Są niewidoczne.

Właściciele stron, którzy chcą być widoczni w sieci stawiają więc na pozycjonowanie swoich stron. W ten sposób zdobywają nowych klientów, stają się bardziej konkurencyjni. Więcej można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu stron www?”.

Pozycjonowanie stron: dla kogo?

Pozycjonowanie stron internetowych jest usługą dostępną dla wszystkich właścicieli witryn internetowych. Pozycjonowanie może być przeprowadzone dla sklepów internetowych, for, stron firmowych.

Pozycjonowanie mogą zlecić także blogerzy. Działania na rzecz strony poprzez jej pozycjonowanie powinny być długofalowe. Przerwane po miesiącu, nie przyniosą oczekiwanych efektów. Strona nie przesunie się w wynikach wyszukiwarek w górę.