Daszki szklane - zastosowanie
Budowa i remont

Daszki szklane – zastosowanie

Daszki szklane są nie tylko estetyczne, ale też wytrzymałe i ekonomiczne. Daszki szklane Poznań są obecnie stosowane w wielu budynkach.

Właściwy dobór daszka szklanego

Kształt daszka dobierany jest zgodnie z estetycznymi preferencjami klienta, najważniejsze jest prawidłowe zaprojektowanie odpływu wody, aby woda z daszka nie kapała bezpośrednio na głowę, gdy ludzie opuszczają budynek. Ponadto nowoczesne technologie umożliwiają ulepszanie daszków, na przykład poprzez wyposażenie ich w podświetlenie LED, które jest szczególnie wygodne w nocy, lub elektryczny system ogrzewania, który zapobiega przywieraniu śniegu i oblodzeniu w zimnych porach roku.

Istnieją też oczywiście daszki szklane na wymiar. Ten zależy od kilku czynników: objętości konstrukcji, rodzaju i materiału mocowania, złożoności projektu i instalacji, rodzaju zastosowanego szkła i jego grubości, obecności dodatkowych funkcji (oświetlenia itp.). Daszki szklane nad wejściem nadają się nie tylko do budynków mieszkalnych, są również stosowane w biurach.

Zalety daszków szklanych

Materiał ten nie jest podatny na korozję, rozkład, z czasem nie traci swoich pierwotnych właściwości, dlatego można go bezpiecznie nazwać prawie wiecznym (w przeciwieństwie do poliwęglanu, promowanego jako analog szkła, który po 4-5 latach staje się mętny i wymaga wymiany). Nie jest podatny na wilgoć, doskonale znosi wszelkie opady.

Konstrukcje wykonane z przezroczystego lub kolorowego szkła, ze wzorami, napisami lub bez wyglądają bardzo elegancko, wyglądają szczególnie harmonijnie na budynkach urządzonych w nowoczesnym stylu. Daszek może być pojedynczy lub dwuspadowy, falisty, w postaci kopuły, łuku itp. Ich zaletą jest odporność na ekstremalne temperatury, promieniowanie ultrafioletowe.