Wózek 2w1
Dziecko

Czy warto kupić wózek 2w1?

Wybór wózka 2w1dla dziecka może okazać się dobrą decyzją. Tego typu wózki to gondola i spacerówka w jednym. Wybór wózka 2w1 dla dziecka to opcja wybierana przez rodziców stosunkowo często.

Wybór wózka 2w1: na co zwrócić uwagę?

Wózki dla dzieci powinny być nie tylko wygodne dla maluchów, ale także komfortowe w prowadzeniu dla rodziców. Bardzo dobrze spisują się wózki dla dzieci na dużych i pompowanych kołach. Wózki dla dzieci, których producent zadbał o takie właśnie koła zapewniają dziecku lepszą amortyzację. Do tego przed zakupem warto sprawdzić czy kółka w wybranym modelu są skrętne koła; wózki dla dzieci z takimi kołami są prostsze w manewrowaniu. Gdy rodziców czeka wnoszenie wózka po schodach, nie powinien on też zbyt dużo ważyć. Foteliki dla dzieci czy te kupowane oddzielnie, czy razem z wózkiem, muszą być przede wszystkim bezpieczne; foteliki da dzieci zostały pogrupowane według kategorii wagowej. Foteliki dla dzieci kupuje się więc w zależności od tego ile ważą. Foteliki przypominające nosidełka przeznaczone są dla dzieci, które dopiero przyszły na świat. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule „Wózek w roli fotelika samochodowego”.

Foteliki dla dzieci: to jest bardzo ważne

Wspomnieliśmy już, że fotelik kupuje się w zależności od wagi dziecka. Pierwszy, przypominający nosidełko fotelik wystarcza w zależności od tego jak szybko dziecko rośnie aż ukończy ono 9 albo 12 miesięcy. Gdy zacznie ważyć więcej niż 13 kilogramów, trzeba kupić mu większy fotelik. Fotelik maluchów powinien stać tyłem do kierunku jazdy.