Acerola: dlaczego warto po nią sięgać?
Gastronomia

Acerola: dlaczego warto po nią sięgać?

Wiśnia z Barbados, która bardziej znana jest jako acerola, to roślina wyjątkowa. Poznać powinni ją wszyscy ci, którzy dbają o zdrowie i chcą chorować jak najrzadziej. Wszystko za sprawą niezwykłych właściwości, jakie posiada acerola. Tym razem spróbujemy przyjrzeć się jej nieco bliżej.

Wiśnia z Barbados dawniej

Medycyna naturalna ceni acerolę od dawna. Ekstrakt z aceroli stosowany był w przypadku ospy wietrznej, a także dolegliwości ze strony wątroby i płuc. Podawano go zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Co ważne, nie obserwowano żadnych efektów ubocznych.

Wiśnia z Barbados dzisiaj

Dzisiaj wiemy już, że działanie aceroli to wynik przede wszystkim obecności w niej dużych ilości witaminy C. Kwas askorbinowy sprawia, że acerola doskonale wpływa na naszą odporność. Tabletki acerola, proszek acerola i sok z aceroli spożywane regularnie to najlepszy sposób na to, aby w sezonie jesiennozimowym chorować zdecydowanie mniej. Warto pamiętać, że ekstrakt z aceroli działa również korzystnie na kondycję naszej skóry. Osoby, które regularnie sięgają po acerolę mogą pochwalić się zdrową cerą pozbawioną wyprysków i zaskórników. Wiśnia z Barbados wywiera również korzystny wpływ na zdrowie naszych oczu.

Acerola to roślina, którą warto polubić. Na szczęście dzisiaj bez trudu można kupić proszek acerola, tabletki acerola, a także sok z aceroli. Jeśli temat ten jest komuś bliski, zachęcamy do lektury naszego poprzedniego artykułu na temat wiśni z Barbados. Czytając go, można jeszcze bliżej poznać acerolę.